طرزطلب:بدهی دولت به پیمانکاران و سرمایه گذاران صنعت برق تا پایان سال ۹۷ به صفر می رسد

طرزطلب:بدهی دولت به پیمانکاران و سرمایه گذاران صنعت برق تا پایان سال ۹۷ به صفر می رسد

به گزارش برق نیوز، در مراسم بهره‌برداری از واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان ، محسن طرزطلب مدیرعامل شرکت مادرتخصصی تولید نیروی برق حرارتی اظهار داشت: عملیات اجرایی ساخت نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان از اسفند ماه سال ۱۳۹۳ شروع و پس از ۱۸ ماه واحد گازی نیروگاه با ظرفیت ۳۲۶ مگاوات وارد مدار شده و امروز واحد بخار نیروگاه به بهره‌برداری رسید.

وی خاطرنشان کرد: در مجموع برای راه‌اندازی واحد‌های گازی و بخار نیروگاه سیکل ترکیبی بهبهان ۲۹۰ میلیون یورو هزینه شده است.


طرزطلب با اشاره به طرح‌های ساخت نیروگاه‌های حرارتی در خوزستان گفت: هم اکنون ۱۸۴۱ مگاوات نیروگاه تولید برق حرارتی در خوزستان در دست اجرا است که در پایان دولت دوازدهم به بهره برداری می‌رسد.


مدیرعامل شرکت برق حرارتی بر ضرورت توسعه برق حرارتی در کشور با توجه به نیاز روز افزون به برق تاکید کرد و اظهار داشت: مجوز سرمایه گذاری و تولید ۷۲۰۰ مگاوات برق حرارتی در کشور صادر شده است و دولت تلاش می‌کند راهکار‌هایی برای اجرای شتابان این طرح‌ها با توجه به وضعیت ارزی کشور عملیاتی کند.


طرزطلب ابراز امیدواری کرد: با توسعه طرح‌های صنعت برق حرارتی در استان، در آینده هیچ گونه خاموشی در استان نخواهیم داشت.

وی همچنین از به صفر رساندن بدهی دولت به پیمانکاران و سرمایه گذاران صنعت برق کشور تا پایان سال ۹۷ خبر داد و افزود: با تمهیدات خاص دولت حمایت‌های لازم از سرمایه گذاران بخش خصوصی انجام خواهد شد

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.