بزرگترین نیروگاه خورشیدی قم افتتاح شد

بزرگترین نیروگاه خورشیدی قم افتتاح شد

به گزارش روابط عمومی شرکت سرمایه گذاری برق و انرژی غدیر، نیروگاه ۱۰ مگاواتی خورشیدی در زمینی به مساحت 20 هکتار با حضور استاندار قم، معاون برق و انرژی وزیر نیرو و ریاست سازمان انرژی های تجدید پذیر و بهره وری انرژی (ساتبا)، مقامات و مدیران استانی و مدیران مجموعه شرکت های هلدینگ غدیر در منطقه کوه سفید قم افتتاح و به بهره برداری رسید.
این نیروگاه دارای بیش از 37 هزار پنل خورشیدی پلی کریستالاین بوده که برای این طرح 10 میلیون یورو و به صورت قرارداد خرید تضمینی برق به مدت 20 سال سرمایه گذاری شده است. میزان اشتغال زایی آن در دوران ساخت به صورت مستقیم 200 تن و به صورت غیر مستقیم 700 تن است.
با توجه به تعداد روزهای آفتابی در استان قم (بیش از 300 روز)، زیر ساخت‌های تولید انرژی خورشیدی در قم مناسب بوده که اختصاص ۱۰۰۰ هکتار زمین به این موضوع و نیز هماهنگی و همکاری مدیران حوزه انرژی و اقتصادی، بستر مناسبی برای حضور سرمایه گذاران در این بخش ایجاد نموده است.
این نیروگاه سومین نیروگاه خورشیدی کشور مجهز به سیستم ردیاب خورشیدی می باشد به گونه ای که سلول‌های تولید کننده انرژی الکتریکی با چرخش خورشید حرکت می‌کنند تا میزان بیشتری انرژی در طول روز تولید کنند.

دیدگاه خود را بنویسید

دیدگاه پس از تائید مدیریت منتشر می شود.